הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

מחשש בטחוני: ישראל פרמייר טק הורידה את השם מאוטובוסים של הקבוצה

במהלך אירוע רכיבה מרגש למען תושבי העוטף, סיפר אחד מבעלי הקבוצה המקצוענית כי נאלצו להסיר את המילה ישראל מחלק מרכביהם: "זה יהיה אתגר גדול, אך נמשיך קדימה ונראה לכולם שישראל מנצחת גם על האופניים"

גיא דר  18.11.23 - 16:39
אוטובוס הקבוצה | צילום: ישראל פרמייר טק
אוטובוס הקבוצה | צילום: ישראל פרמייר טק

לכתבות נוספות בנושא באתר שוונג לחצו כאן

להיות ישראל בעולם בימים אלו זו לעתים חוויה לא נעימה. אירועי האנטישמיות ההולכים וגוברים בחלק מהמדינות מאלצים את הספורטאים שלנו בחו"ל להוריד פרופיל, והדבר לא פוסח גם על קבוצת הרכיבה המקצוענית הבכירה ישראל פרמייר טק, שמייצגת אותנו על הבמות הגדולות ביותר בענף אופני הכביש.

אחד מבעלי הקבוצה, רוני בר און, סיפר לשוונג בנושא: "נאלצנו אפילו להוריד מחלק מהאוטובוסים של הקבוצה את השם ישראל בגלל חשש ביטחוני". בר און אמר את הדברים במהלך אירוע מרגש במיוחד למען תושבי העוטף שנערך השבוע בוולודרום בתל אביב, בשיתוף פעולה של איגוד האופניים וישראל פרמייר טק.

IPT פעילה מאוד מיומה הראשון של המלחמה למען ההסברה הישראלית בעולם, וכן מסייעת לקהילת הרוכבים כאן בישראל. בר און הוסיף: "אנחנו אמנם בפגרה, אבל מתחילים עוד מעט את העונה מחדש. זה יהיה אתגר גדול להיות קבוצה עם השם ישראל. אנחנו קבוצה גדולה, עם חשיפה כל כך גדולה, אבל אנחנו נמשיך. סילבן ואני מחבקים את ענף האופניים, אנחנו נמשיך קדימה עם השם ישראל, למרות הקשיים, ונתגבר גם על הדבר הזה ואנחנו נראה לכולם שישראל על המפה, ישראל מנצחת גם על האופניים, לא רק בעזה".

עוד שיתף בתחושותיו מאז פרוץ המלחמה: "ב-7 באוקטובר השבת השחורה הייתה גם שבת שחורה לענף האופניים... קיבוץ בארי הוא 'מכה' של אופניים. חבר'ה התאמנו לאפיק, חבר'ה התאמנו בכביש, חלק ממש במדים של הקבוצה נרצחו או במדים של קבוצות אחרות. אורים, בארי, זה אזור שכמובן כולנו רכבנו בו, גם אני רכבתי שם, כל אחד מאתנו היה יכול למצוא את עצמו בסיטואציה הבלתי אפשרית הזאת".

על הפעילות למען ניצולי העוטף: "אנחנו עושים פעילות אופניים, כמעט יום יום עם איגוד האופניים, לכל ילדי העוטף, ביקרנו בבארי ונשמח לעשות כל דבר שצריך בשביל לעזור לחבר'ה האלה להשתקם ולענף האופניים לחזור ולהיות מה שהוא היה שם וגם לספר דרך הקבוצה שלנו ברמה הבינלאומית, את הסיפור של הטבח, של השבעה באוקטובר לעולם, אם זה באמצעות כריס פרום או רוכבים אחרים. כשאנשים רואים סיפור אישי, שקרוב אליהם דרך האופניים, הם מבינים את זה".